Ateş Ölçer Tavsiye

Ateş Ölçer Tavsiye

Koronavirüs enfeksiyonu COVID-19'un yayılmasıyla birlikte, birçok avantajı olan ateş ölçer tavsiye üzerine her yerde yaygın bir kullanım bulmuştur. Bu cihazların doğru verileri gösterebilmeleri için bir kalibrasyon gereklidir. Bir termometrenin okumaları ile ölçülen değerin boyutu arasındaki ilişkiyi kurma sürecine bu şekilde denir. Cihazın ölçümleri, ölçülen yüzeyin gerçek değerlerine göre ayarlanmalıdır. Modern ateş ölçerlerde genellikle üreticiler tarafından kalibre edilir. Bu nedenle, sıcaklık ölçümlerindeki farklılıklar oldukça nadirdir. Kalibrasyonun nasıl yapıldığına dair bir örneğe bakalım. Banyodaki suyun sıcaklığını ölçmek için iki termometre kullanılır - temas ve kızılötesi. İlki, 36.6 ° C'lik bir gösterge görüntüler. İkinci - 36.3 Doğru veri elde etmek için, kızılötesi cihazın göstergelerine 0,3 C ekleyin. Bu sayı, sonraki tüm sıcaklık ölçümleri için eklenmelidir. Böylece en doğru göstergeleri alabilirsiniz.


Ateş Ölçer Kullanma Kuralları ve Teknikleri

Kızılötesi bir cihazla ateş ölçer tavsiye içerisinde sıcaklık ölçerken aşağıdaki kurallara uyulmalıdır:

  • Cihazı çok dikkatli kullanın - fırlatmayın, düşürmeyin, diğer nesnelere çarpmasına izin vermeyin;
  • Pil şarj seviyesini sürekli izleyin;
  • Alkolle nemlendirilmiş bir bez kullanarak, ekrana ellerinizle dokunmadan LCD'yi ve sensörü periyodik olarak silin;
  • Hastanın sıcaklığını ölçmeden önce cildi kurulayın;
  • Ortalamaya göre sıcaklığı iki ila üç kez ölçün;
  • Aşırı ısınmayı önlemek için dört kullanımdan sonra cihaza on dakika "dinlenme" verin.

Kullanmadan önce termometre özel bir buton kullanılarak çalıştırılmalı ve çalışma modu seçilmelidir. Kulak kepçesinden sıcaklığı ölçmek için kapak çıkarılır ve sonda kulak kanalına sokulur.

Ateş ölçer tavsiye


Ateş ölçer tavsiye cihazlardan koronavirüs döneminde çok uygun fiyata alınabilir. Cihaz talimatlarda belirtilen mesafede vücuda getirilir. 4 ila 15 santimetre arasında olabilir. Ardından düğmeye basılır ve bir bip sesinden sonra veriler ekranda görünür. Bu tür termometreler, kural olarak otomatik olarak kapatılır.