İmplant Nedir? Zararları Nelerdir?

İmplant Nedir? Zararları Nelerdir?

İmplant titanyumdan yapılan bir malzemedir. Vida şeklinde tasarlanan bu malzeme, çene kemiklerine yerleştirilir ve doğal dişleri aratmayacak kalitede işlem yapar. Özellikle eksik dişlerin yerine yapılan implant tedavisi, çene kemiğine kolay bir şekilde yerleştirilir. Titanyum, son derece uyumlu bir malzemedir. Bu yüzden herhangi bir zararı yoktur. Özellikle gülüş tasarımı ile dişlerinde köklü yenilik yapanlar için en uygun tedavi yöntemidir. Diğer dişlere de herhangi bir zararı yoktur. İmplant köprü ve diğer protez diş uygulamalarının yerine kullanılan bir tedavidir. Gelişen teknolojinin ağız ve diş sağlığına sunduğu en özel tekniklerden birisidir. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Tedavi Ne kadar Sürer?

Tedavi süresi uzun olsa da bu süreçte sürekli bir işlem yapılmaz. Birinci seansta vida yerleştirilir ve vida kaynaştıktan sonra protez takılır. Toplamda iki seansta biten tedavi, hastanın çene yapısına göre farklı sürelerde tamamlanır. Bazılarında vidanın kemiğe kaynaşma süresi bir hafta bazılarında 3 ay veya daha fazladır. Tedavi sürecinde hafif şişlik olabilir. Hastanın sık sık buz koyması ile bu şişlik iki günde geçer. Kanama veya ağrı olmaz. Böyle bir durum varsa mutlaka hekiminize bildirmeniz gerekir. İmplant üzerinde kesinlikle kabuklu şeyler kırmayın. Düzenli olarak dişlerinizi hafif şekilde fırçalayarak bakteri veya enfeksiyon oluşumuna engel olmalısınız.

Neden İmplant Yaptırmalıyız?


Eksik dişler kişilerin beslenme düzenini etkilerken, yemeklerden ve meyvelerden tat alamamasına neden olur. Bir elma yemek bile işkence haline gelir. Çürük dişlerin verdiği ağrı kadar, eksik dişlerde insanlarda hem sağlık hem de estetik açıdan özgüven eksikliğine neden olur. Bu yüzden diş kontrollerinin düzenli yapılması ve eksik dişlerin yerine doğal dişleri aratmayan implant tedavisi yapılır.